Pre Columbian Sanat Müzesi
Müzeye girin ve kapıcı (Porter) ile konuşun. İki heykel arasındaki kapıdan sergi odasına (Exhibition room) girin. Müze müdürü Warren ile tüm konuşmaları yapın. Büyütece tıklayıp nerelere bakmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Hemen ortada bıçakların sergilendiği bir vitrin var. Bakın, ancak aradığınız bıçağa benzer bir şey yok. Etrafa bakın, özellikle kafası olmayan altın heykelin olduğu camekâna. Ekranın yukarısına ilerleyin. Sağ köşede duvarda asılı bir tabak ve aşağıda bir yangın söndürme tüpü var. Tabağı alamayacaksınız; ama yangın tüpünü alın. Sergi odasının girişine tekrar gelin. Solda bir kapı var. Arşiv odası, içeri girin. Etrafa bakın. Masanın üzerine ve raflara bakın, bir şey alamayacaksınız, arşivden çıkın. Sergi odasının girişine gelin sağ duvarda bir kapı var bahçeye (Orangery) çıkıyor. Kapıdan bahçeye çıkın. Büyütece basıp nerelere bakmanız gerektiğini görün. Objelere bakın ancak hiçbir işlem yapmayın. Ekranın alt sağındaki vazoları envanterinize alabiliyorsunuz; ancak bu müzeden çıkmanızı engelliyor. Bu nedenle hiçbir şey almadan bahçeden çıkın.

Kapıcının yanına gidin ve size aynı şeyleri söyleyene kadar konuşun. Güney Amerika’dan gelen kargoyu daha yeni açtığından bahsedecek. Size Warren’ın telefonunu verecek. PDA’den telefon listesinden Warren’ı arayın. Telefonu kapalı. Kapıcıyla tekrar tüm konuşmaları yapın. Kapıcının hemen sağında aşağıya depoya giden merdivenler var. Depoya girin, karanlık. Sağ tarafta bir kutu var. Kapıcıya gidin ve ışıklar hakkında konuşun. Bir şeyler zırvalayacak; ama ışıkların nasıl açıldığını o da bilmiyor. Depoya dönün ve sağınızda, kolonda duran elektrik kutusunu açın. Kırmızı ve mavi düğmeler var. Düğmeler içerideki ışıkları farklı kombinasyonda açıyor; ancak tüm ışıkları yakmak mümkün değil. Ayrıca bu bulmaca değişken, yani her oyunda farklı. Mantık şu: 5 düğme var. Herhangi 4 tanesi mavi iken bir tanesi kırmızı olduğunda ışıklar farklı sırayla yanıyor. Benim oyunda 5. düğmeyi kırmızı diğerlerini mavi yaptığımda ışıklar aşağıdaki gibi yandı:


Düğmelerin kombinasyonları farklı olabilir; ancak ışıklar yukarıdaki gibi yanmalı. Soldaki ilk rafta kapalı bir çanta (metal flight case) var, alın. Envanterinizde çantaya tıklayın, açılacak ve içinden X-ray cihazı (X-ray scanner) çıkacak. İkinci ışığın orada yerde şişme bot (dinghy) var, alın. Sağ üst köşedeki kutuların oraya gideceksiniz. Hemen arkada bir kolon var, kolonda bir poster ve kilitli bir kutu var. Postere ve kutuya bakın. Kolonun sağında yerde büyük bir tahta kasa var. X-ray cihazı ile bu kasayı tarayın. Aynı kasanın sağ arka alt köşesine şişme botu yerleştirin. Yangın tüpünü botta kullanın. Bot şişecek ve öndeki büyük kasa hareket edecek. Arkadaki kasayı da tarayın. Hımm, bir şeyler buldunuz. Bıçaklar var; ama bir bıçak kayıp. X-ray cihazını envaterinizde çantasının içine koyun ve aldığınız yere, rafa geri koyun. Kapıcıya gidin ve konuşun. Bıçaklardan birinin kayıp olduğunu onaylayacak. Müzeden çıkın. Arabanıza gidin. Giderken Nick’ten yeni bir sms alacaksınız. Başka bir cinayet daha işlenmiş. Kurban Borsacı John Rudoph.

Borsacı’nın Villası
Arabaya gidin, haritada yeni bir yer açılmış, tıklayın. Kapıdaki polisle tüm konuşmaları yapın. Villaya girin. Büyütece tıklayın, nerelere bakmanız gerektiğini görün ya da kendiniz bulun. Hemen önünüzde duran sehpaya yakından bakın. Masanın üzerindeki objeleri, içki şişesi, bardaklar, gazete (delil olabileceği için alamayacaksınız) ve sağdaki koltuk. Koltuk kıpırdayacak. Bu ekrandan çıkın, sağda koltuğun ayağının dibinde bir kartvizit (business card) göreceksiniz, alın. Allan Branford’a ait ve telefon numarası PDA’e kayıt edildi. Ekranın soluna gidin, koridorda sağ duvardaki resimlere bakın. Ekranın sol köşesinde bir şemsiye (umbrella) var, alın ve envanterinizde şemsiyeye tıklayın, demirini (spoke-wire) çıkaracaksınız. Ekranın sağından bilardo masasının oraya, cinayet mahaline geçin. Etrafı inceleyin. Bilardo masasının sağ ucuna yakından bakın. Mavi bilardo topunu alın. Bilardo masasındaki tüm top deliklerini kontrol edin. Aldığınız topu tüm deliklere atın. Deliklerden birinde top takılacak. Takılan delikte şemsiyeden çıkardığınız demiri kullanın. Top beraberinde, altın bir heykel kafası (head of a Pre-Columbian figurine) da getirecek. Heykel kafasını alın, evden çıkın ve arabanıza binin. Demo girecek.
website redirect why do married men cheat on their wives
open go husband cheat
how often do women cheat on their husbands unfaithful husbands online
types of women who cheat cheat on husband reasons why women cheat on their husbands
women that cheat on their husbands cheaters how many women cheat on husbands
cheat on my husband women that cheat website