Kütüphaneden çıkıp oturma odasındaki Victoria ile konuşun. Ancak bu konuşmada Victoria’yı biraz kırıyoruz. Yanından ayrılıp mutfakta çalışmakta olan Bates ile konuşun. Bates, bize Victoria’nın gönlünü almamız gerektiğini söyleyecek. Oturma odasına tekrar gidip Victoria ile gayet sevecen şekilde konuşup özür dileyip gönlünü alın. Gönlünü aldıktan sonra resim hakkında Victoria’nın bilgisine başvuruyoruz. Ardından tekrar kütüphaneye gidip Hermann ile konuşun. Hermann bize akşam 7’de bir kuryenin ana kapı önünde bize bir paket ulaştıracağını söylüyor. Buradan ayrılıp üst kattaki Robert’in odasına gidin. Kendisine resmi gösterip bilgisine başvuruyoruz. Robert, resimdeki elemanın eski bir hastası olduğunu söyleyecek. Robert’in yanından ayrılıp bahçeye çıkın. Kütüphaneden aldığımız haritayı envanterde sağ tıklayıp haritada çıkan “Willow Creek” adlı yeri tıklayıp ışınlanıyoruz.

Willow Creeke’e gelince burada bir bar ve barın giriş kapısı önünde oynayan bir ufaklık gözümüze çarpıyor. İsmi Vick. Konuşmaya çalışınca bize ters davranıyor ve hatta annesinin kendisine yabancılarla asla konuşmaması gerektiğini tembih ettiğini söylüyor. Ama mutfaktan aldğımız şekerlemelerden verince anında annesini satıyor ve bizimle hemen dost oluveriyor. Vick ile konuştuktan sonra bara girin. Bara girdikten sonra Harry ile konuşun. Harry ile Samuel, Black Mirror şatosu ve Willow Creek hakkında konuşuyorlar. Ardından Mark ile ilgili konuşmalar yapıyoruz Harry ile. Daha sonra Tom’un Harry’e olan borcunu ödeyip Tom’un güvenini kazanın. Tom’un güvenini kazanıp William ile Mark hakkında bilgi alın.

Bardan konuşmalar, bittikten sonra çıkın. Köprüden karşıya geçip emanetçi dükkanının önüne gelin. Ancak kapısından içeri giremiyoruz, çünkü kapı kilitli ve dükkan sahibi de yerinde yok. Vitrine ve vitrinden içeri bakın. Buradan tekrar ayrılıp köprüden karşı tarafa geçerek barın önüne gelin. Vick ile tekrar sohbet edin. Ardından bara tekrar girip Harry ile konuşun ve Murray hakkında bilgi alın. Konuşmayı bitirdikten sonra envanterdeki haritamıza sağ tıklayıp kiliseye ışınlanıyoruz (Warmhill Vicarage).

Kiliseye vardıktan sonra içeri girmek istediğimizde kapının kilitli olduğunu göreceğiz. Sağ tarafa doğru ilerleyip mezar kazıcısı ile konuşun. Konuşmayı bitirip sol tarafa ilerleyip arka taraftaki lahit mezarların olduğu kısma gelin. Burada mezarları inceledikten sonra William’ın mezarını iki kez tıklayıp inceleyin. Ardından tekrar geri dönüp mezar kazıcısı ile sohbet edin. Sohbet bitiminde saat 7 oluyor ve biz ana giriş kapısının önüne geliyoruz. Çünkü hatırlayın, bir kurye bize paket teslim edecekti (Burada bir şey yapmanıza gerek yok, mezar kazıcısıyla sohbetten sonra kendiliğinden Samuel ana kapının önüne gidiyor).

Ana kapı önünde kurye olan Mark’dan William’ın paketini alın. Ancak Mark halinden pek memnun değil, şikayet ediyor. Kutuyu aldıktan sonra Mark oradan ayrılıyor. Ardından kutuyu elimize alıp tıklayın. İçinden eski bir cep saati çıkıyor. Saati sağ tıkladığımızda içinden bir kağıt parçası çıkıyor. Kağıtta bir mürekkep hokkası, bir divit kalem ve harita resimleri var. Bu bir gizli kasanın düğmesinin yerini gösteriyor. Bu kasada, kütüphanede daha önce gördüğümüz, dünya maketinin içindeki güneş sistemine ait gezegenlerin maketleri yer alıyor.

Kağıdı inceledikten sonra kütüphaneye gidin. Sol üst köşede duran dünya maketine yakından bakın. Makette bir mekanizma dikkatimizi çekiyor. Ortada güneşi temsil eden sarı renkli bir küre ve etrafında yörüngelerde temsili duran gezegenler var ama gezegenler yerinde değil. Gezegenler ise gizli kasanın içindeler. Bu gizli kasanın düğmesi ise saatin içinden çıkan kağıtta temsil edilen mürekkep hokkasının altında bulunuyor. Bu mürekkep hokkası büyük çalışma masasının üzerinde. Çalışma masasına gelip yakından bakın. Mürekkep hokkasını tıkladığımızda gizli kasa açılıyor ve güneş sisteminde eksik olan gezegenler ortaya çıkıyor. Gezegenleri alıp dünya maketinin yanına tekrar gelin. Gezegenleri şimdi yerlerine koyacağız. Ama sıralamasını doğru yapmamız lazım.

Sıralama şöyle: 1) Merkür (Kırmızı Renkte), 2) Venüs (Açık Mor Renkte), 3) Dünya (Koyu Mor Renkte), 4) Mars (Turuncu Renkte), 5) Jüpiter (Üzerinde beyaz halkalar olan, açık Kahverengi, büyük küre), 6) Satürn (Tek halkalı açık krem renkte), 7) Uranüs (Yeşil Renkte) 8) Neptün (Buz mavisi renkte) ve 9) Plüton (En küçük küre gri renkte).

Sıralamayı doğru yaptığımızda, güneş sisteminin altında bir gizli bölme açılıyor. Gizli bölmede daha önce giremediğimiz William’ın kuledeki çalışma odasının anahtarını buluyoruz. Anahtarı alın. Buradan çıkıp kuleye gidin. Kilitli olan kule kapısında anahtarı kullanıp William’ın çalışma odasına girin.

William’ın çalışma odasına girdikten hemen sonra kapı kapanıyor ve içerde mahsur kalıyoruz. Telaşa kapılmayın, bu sadece William’ın bir güvenlik tedbiri, dışarı çıkacağız. Çıkmadan önce William’ın odasında araştırma yapın. Ortada duran satranç masasında birşeylerin eksik olduğunu fark ediyoruz (Siyah kale eksik). Ardından çalışma masasının üst paravanını açın ve masaüstünü inceleyn. Burada eksik olan kaleyi ve sağda duran müzik kutusunu alın. Çekmecedeki kitabı alın. Bu anahtar, sağ taraftaki kapalı sandığın anahtarı. Çekmeceyi sağ tıkladığımızda da William’ın günlüğünü buluyoruz. Günlüğü okuyun. Sandığı anahtarla açtıktan sonra içinden siyah küreyi alın. Odadaki araştırmamız bitti ve dışarı çıkmamız lazım. Üzerimize kapanan kapıyı açmak için siyah kaleyi envanterde sağ tıkladığımızda, kale bir bıçak haline geliyor ve bunu kapı üstünde kullandığımızda kapı açılıyor ve dışarı çıkıyoruz. Kuleden çıktıktan sonra araya bir fragman giriyor ve Samuel korkulu bir rüya görüyor. Ve uykusundan uyanıyor. Ardından 1. bölüm bitiyor.

woman affair click click here
open website women love to cheat
reasons why husbands cheat cheat women unfaithful spouse
wife cheat women cheat on men read here
i want an affair married looking to cheat love affairs with married men
i want an affair click love affairs with married men
what makes women cheat My girlfriend cheated on me open
reasons why women cheat why women cheat with married men reason why husband cheat
what makes women cheat wife cheat story open
open reasons women cheat why do wife cheat
types of women who cheat read here reasons why women cheat on their husbands