İkinci Bölüm

( Act 2 )

Prof.’ün Villası

Villanın önünde gazeteci Jenna Hate ve polis memuru Malcom var. Gazeteci ile konuşarak vakit kaybetmeyin, bir şey kazandırmaz. Malcom ile sıkı fıkısınız. Hatırlayın cep telefonunuzda bile numarası kayıtlı.

İçeri girin. Travis ile konuşun. Siz detayları öğrenirken haritanızda Donovan Müzesi açılacak. Konuşmanız bitince cep telefonunuz çalacak. Tesisatçı arıyor. Su basan bodrumunuz için sizi eve uğrayacakmış.

Merdivenin solunda çalışan adli tıp memuru ile konuşun ve evin kahyası Eleanor hakkında bir şeyler öğrenin.

Merdivenlerin altındaki camlı kapıdan içeriye girin. Kütüphanedesiniz.

KÜTÜPHANE :

Odanın ilersinde sol tarafında Prof.’ün çalışma masası var. Yakından göz atın. Masada açık bir kitap, sağında notlara (a stub and some notes), bunların sağında mektup zarfları, faturalar var. Bu mektup zarflarının altında gizlenmiş duran mektup açacağını alın.

Polis ile konuşun, adli tıbbın işi bitmeden sizi içeriye sokamayacağını söylüyor. Burası Prof.’un çalışma odası. Boşuna gelip gidip denemeyin. Bu bölümde içeride işiniz olmayacak.

2. KAT  :

Soldan ilerlediğinizde, Eleanor’un odasına gireceksiniz. Sağdan ilerlerseniz bu katta nöbet tutan illet bir polis var, sizi cinayet mahalline yani Prof.’un yatak odasına sokmuyor. Çünkü sizin polis olduğunuza inanmıyor. İlla ona Kimlik Katınızı (ID Card) göstermek zorundasınız. Dışarıya çıkıp Malcom’dan yardım isteğinizde, bu memurun işine çok bağlı mükemmeliyetçi biri olduğunu söylüyor ve yardım edemiyor. Ne yaparsanız yapın Kimlik kartınız olmadan bu polisi atlatamazsınız.

1.) Eleanor’un Odası :

Yatağın ayakucunda bir sandık duruyor. Bu sandığın arkasında Prof. İçin gelen ve üzerinde çok önemli yazan bir paket var. Sandık o kadar ağır ki paketi çekip alamıyoruz. İçini açıp hafifletmek lazım, ama sandık kilitli. Yatağın altında duran küçük bir kutu var. Battaniyenin yere bakan ucuna tıklarsanız görecek. Yakından bakın. Kutunun içinden sandığın anahtarı çıkıyor ancak açarken anahtar kırılıyor. Prof’ün çalışma masasından, mektupların altında bulduğunuz mektup açacağını kullanma vakti.

Sandığı dağıttınız resmen. Bir tablo çıktı paketin içinden. Resme tıklayın.

Porgatorio 10:10, diye bir bilgi öğreneceksiniz. Başka da bir numara yok burada.

2.) İkinci Kattaki polisi geçmek için :

Kimlik kartınıza ihtiyacınız var. Haritanızı açın ve eve gidin. Kartınızı kıyafetinizin birinin cebinde unutmuşsunuz. Ve bu kıyafet kirlilerde. Çamaşır makinesi bodrum katınızda. Bodrum katına inin. Daha önce kapalıydı ama tesisatçınız aramıştı hatırlayın burası temizlendi. Çamaşır makinesinin kapağı sıkışmış. Deterjanların durduğu raftan Klorak/Çamaşır suyu gibi bir Kimyasal Madde Şişesi buluyorsunuz. Bununla sıkışan kapağı açın ve içinden Kimlik Kartınızı (ID Card) alın.

3.) Bodrum Katından alınması gerekenler :

Latex Eldiven : Rafın en sol tarafında,  kutu içinde duruyor.

Kukla : deterjanlara yakın kutunun içinde duruyor. Bu malzeme de yine hiç kullanılmayan cinsten, gereksiz.

* Çamaşır makinesinin üstünde duran Mor Boya spreyine bakın. Henüz alamazsınız ama yakında lazım olacak.

4.) Prof.’ün Yatakodası :

Evden, çamaşır makinesinden aldığınız Kimlik Kartınızı kapıdaki polise gösterdiniz ve içeriye girdiniz. Yine evinizin bodrum katınızdan aldığınız eldivenlerinizi giyin, parmak izi bırakmayalım, cinayet mahallindesiniz. Ceset elinde bir parça tutuyor. Üstünde “Alexander Uben” yazıyor. Yatağın solunda duran masadan Prof.’ün seyahate gitmek üzere olduğunu öğreniyorsunuz. Yatağın sağ tarafına geçin ve aynalı masaya yakından bakın. Prof.’ün Alexander Uben ile çekilmiş bir resmi var. Bu resmi alın. Onlar iyi dostlar ve Alexander Uben de tanınmış bir arkeolog. Resme yakından bakın. Arkasında bir mektup var. Mektubu açmak için buhar kullanmak lazım diyorsunuz. Eve dönün. Mutfağa girin. Masanın üstünde duran Çaydanlığı alın ve ocağa koyun. Mektubu çaydanlık buharının üstüne tuttun. İçinden telefon numarası, adres ve bazı kodlar çıktı. Bu kağıdı elinize alın, Martin otomatikman kağıtta yazılı numarayı arayacak. Bu konuşma esnasında haritanızda Havalimanı açılacak. Çünkü Java ile Meksika’ya Prof. Alexander Uben’i bulmaya gidiyorsunuz.

i want an affair why people cheat love affairs with married men
online reason women cheat redirect
reasons why women cheat click here reason why husband cheat
women that cheat on their husbands read here how many women cheat on husbands
cheat on my husband I cheated on my girlfriend website