En iyi taktik hangisidir?
Football Manager oyuncularına baktığımda bu noktada genel bir yanlışı görüyorum. Herkes şu taktik tutar, bu taktik iyidir gibi şeyler paylaşıp duruyor veya kimisi de hiçbir taktiğin işe yaramadığından, oyunun sorunlu olduğundan yakınıyor. Bunların tamamını kafanızdan rahatlıkla silebilirsiniz. İyi taktik birçok şeye bağlı aslında: takımınıza ve oyuncularınıza, bulunduğunuz lige ve rakiplerinize. Dolayısıyla elinizdeki malzemeye göre bir şeyler çıkartın ortaya. Gidip de, sırf belli bir taktikle oynamak uğruna oyuncuları pozisyon dışı sahaya yerleştirmeyin.

Eğer iddialı bir takımsanız, evinizdeki maçlara daha ofansif çıkarken, deplasman maçlarına daha kontrollü başlayın. Hatta eğer rakibinizden korkuyorsanız mutlaka kontra futbolu oynatmaya bakın. Tabii burada direktifler de çok önemli. Eğer temel futbol bilginiz varsa zaten taktiğinize ve rakibinize göre bunları ayarlayacaksınızdır. Örneğin, ben kanat oyuncularıyla hücuma kalkan, tek forvet (pivot santrafor) kullanan ve yavaş oyunculara sahip bir takımı yönetiyorum. Bu nedenle de "Kanatları kullan, topu kanatlara yolla, geniş alanda oyna, havadan orta yap, mevkinizi terk etmeyin, düşük tempo" gibi direktifleri seçiyorum.

Yeni oyunda futbolcuların sahadaki rolleri de büyük önem arz ediyor. Örneğin oldukça hızlı olan ama kafa vuruşlarında zayıf kalan ve bariz "fırsatçı golcü" rolündeki oyuncunuzu pivot santrafor olarak oynatmaya kalkarsanız ondan verim alamazsınız.

Ve son tavsiyeler...
Football Manager 2014'te mutlaka bir ikinci planınız olsun ve değişikliklerden korkmayın (abartıp ritmi bozmamak kaydıyla). Sonuçta işler kötü giderken taktiğinizde ve oyuncu seçimlerinizde ısrarcı olmanız size hiçbir şey kazandırmayacak. Bu nedenle sezon öncesi hazırlıklarınızı iyi yapın, takımızdan emin olarak lige başlayın. Takım konuşmalarına, oyuncu etkileşimlerine ve medyayla olan tutumunuza çok ama çok dikkat edin. Unutmayın, bunlar oyuna direkt olarak etki eden unsurlar oluyor.

cheat wife click here women love to cheat
open read here husband cheat
open reasons women cheat why do wife cheat
cheat on my husband website