Oyunun oynanışı türe bir yenilik getirmiyor. Bilinen “Point and Click” sistemi ve diyalog sistemi temiz ve kullanışlı bir arayüzle beraber sunulmuş. Böylelikle oyunun arayüzü kolaylıkla anlaşılıp kullanılabiliyor.

Elbette sıkı bir adventure oyuncusu için (o ben değilim işte), bir oyunun grafikleri, oyunun en son dikkate alınacak unsuru. Güzel bir hikayeye sahip iyi bir adventure oyununda vasat grafikler katlanılabilir bir durumdur ama mantıksız, iç bütünlükten uzak bir hikayeye sahip bir adventure oyununun grafikleri ile başarılı olmasını beklemek boşunadır. Bu açıdan Sanitarium’a bakarsak, belki insanların ağzını açık bırakmayacak (boş laf değil, ilk defa 3d kart alıp Need for Speed 4’ü oynadığımda ben öyle olmuştum) ama gereken özenin gösterildiği ve gereken detaya sahip olduğunu görüyoruz. Özellikle daha önce bahsettiğim, bölüm arasında çıkan sinematikler oldukça başarılı. İnsanda tekrar seyretme isteği doğuruyor. Neyse ki oyunun seçeneklerinde, daha önce görülmüş olan sinematekleri tekrar seyretme opsiyonu var.

Seslendirme ve müziklere gelince; seslendirmeler gayet iyi. Diyaloglar başarıyla seslendirilmiş. Çevre sesleri fazla olmamakla beraber yeterli. Müzikler de oyunu destekleyen fakat fazla ön plana çıkmayan bir tarzda. Belki çok fazla akılda kalıcı değil ama oyunla beraber uyumlu olduğu söylenebilir müziklerin.

Oyun genel olarak hatasız sayılabilir. Bunun en önemli istisnası, ikinci bölümde kimi zaman ortaya çıkan, daha önce girip çıktığınız mekanlara girememe sorunu. Neyse ki bu sevimsiz durum bir patch dosyası ile giderilebiliyor. Ancak bu dosyayı oyuna başlamadan bulup kullanmakta fayda var, çünkü patch dosyasını bir kere yükledikten sonra eski save dosyaları işe yaramıyor.

Genel olarak bakıldığında ilgi çekici, insanda takıldığı yerde bile oynamaya devam etme isteğini uyandıran, kaliteli ve başarılı bir oyun Sanitarium. Bu yüzden adventure sevenler kadar, oyun koleksiyonu yapanlar için de bulunması gerekli bir klasik.

how many women cheat why men have affairs why are women unfaithful
reasons why husbands cheat catching a cheater unfaithful spouse
wife cheat women cheat on men read here
website women who cheat on men online
what makes women cheat My girlfriend cheated on me open