Tekrar merhaba sevgili okurlar,

     Bu sefer de klasikleşmiş bir oyunla karşınızdayım. Yaklaşık 3-4 yıl önce oynadığım, ama hala tadı damağımda olan bir oyunu tanıtacağım size. Lucas Arts’ın çıkardığı gelmiş geçmiş en iyi adventure oyunu: The Dig

     Tam olarak tarihini hatırlamıyorum ama Amerika’da yaz tatilimi geçiriyordum. Bilgisayar oyunları ve dergileri satan bayağı güzel bir yer gördüm. İçeri girdim ve kendime bir PC Gamer kaptım. İşte The Dig ile tanışmam böyle oldu. Orada çok güzel bir oyun olduğunu okumuştum. İstanbul’a geldiğimde hemen buldum ve aldım. Gece gündüz sabahlara kadar oynadım oyunu ve biraz kasarak bitirdim. Açıkçası oyun mükemmel ötesi birşey. Şimdi size kısaca anlatayım bu muhteşem oyunu:

     Oyun Dünya’nın bir asteroidin tehdidi altında başlıyor. Atilla adını koydukları bu meteor yavaş yavaş dünyaya yaklaşmaktadır. Amerikalı’lar hemen işe el atar ve meteora bomba koyarak yönünü saptırmaya karar verir. Bunun için de en iyi astronotlarını görevlendirirler.Bu astronot bölüğü meteoru patlatırken birtakım olaylar yaşarlar ve kendilerini ne olduğu bilinmeyen bir gezegende bulurlar.

     Oyunda genel olarak 1 astronotu oynatıyorsunuz ama emrinizde olan birkaç astronot daha var. Siz bu gezegenden kurtulmaya çalışırken birçok şey öğreniyorsunuz ve tam kurtulma aşamasına gelmişken ağzınız açık kalıyor. Uzaylılar ölümsüzlüğün ve ebedi gençliğin sırrını bulmuşlar ve bu 3 dünyalıyı da deney kobayı olmaları için kaçırıyorlar. Bu buluş ile bir arkadaşınızı canlandırıyorsunuz, ama sonra görüyorsunuz ki arkadaşınız gitmiş, yerine resmen başkası gelmiş. Artık bulduğu heryerde bu ölümsüzlük yumurtalarından kullanan arkadaşınız tamamen bilincini kaybetmiş bir şekilde sizden ayrılıyor. Siz ve bir arkadaşınız kalıyorsunuz. Sonra o arkadaşınız da ölüyor oyun sonunda. Canlandırmıyorsunuz çünkü o istemiyor. Sonra bu buluşu yapan uzaylılarla tanışıyorsunuz eve dönmeden. Size çok minnettar olduklarını söylüyorlar ve size gerçeği anlatıyorlar. Ve size ölen arkadaşlarınızı geri veriyorlar.Yumurtayı kullanmış olan tamamen yaşlanmış bir halde, kullanmayan ise gayet normal. Ve sağ salim eve dönüyorsunuz.

     Oyunda uyuşturucunun zararları konu işlenmiş. Ölümsüzlük yumurtaları çok kullanılıp alışkanlık yaptığı zaman insanda fiziki zararlara yol açıyor. Aynen uyuşturucuda olduğu gibi. Eğer oyunu oynayıp bitirirseniz, bunu daha iyi anlayacağınızdan eminim.

how many women cheat why men have affairs why are women unfaithful
website my fiance cheated on me why do married men cheat on their wives
go open why wife cheat
website why husbands cheat online
i want an affair married looking to cheat love affairs with married men
go redirect my wife cheated
what makes women cheat wife cheat story open
how many guys cheat all wife cheat why do women cheat on their husbands
open website why do wife cheat
open website why do wife cheat