Blockstorm, piksellerden oluşan, biraz Counter - Strike, biraz da Minecraft karışımı bir FPS oyunu. Özellikle ilk duyurulduğunda ve tanıtım “trailer” ı çıktığında epey ilgimi çeken yapımın ön-inceleme kodları elime geçer geçmez de yüklemeye koyuldum. Küçük boyutuyla da sevindiren oyun, basit görünümünün yanında ters orantılı şekilde eğlenceli. Ben de sözü fazla uzatmadan, hemen içinde ne var ne yok ona geçeceğim.

Mütevazi bir bağımsız firma olan GhostShark Games tarafından üretilen oyunun en önemli özelliği etraftaki her yapının yıkılabilir olması ve mükemmel özelleştirme seçeneklerine izin vermesi. İçeriğinde hem harita, hem de karakter editörü bulundurması sebebiyle istediğiniz şeyleri yaratarak diğer oyuncularla paylaşabiliyorsunuz ve bu şekilde de maçlar kendini tekrar etmemiş oluyor. Üstelik oyunun yapımcıları da Blockstorm'u aynı editörler yardımıyla meydana getirdi!Blockstorm'da şimdilik “Deathmatch”, “Team Deathmatch” ve “Assault” adlı üç farklı oyun modu bulunuyor. İlk ikisini zaten tahmin edersiniz, Assault'ta ise saldıran ve savunan iki takım yer alıyor. Yer alan yedi haritadan birine girdiğinizde, karşınıza bir ekipman seçme bölümü çıkıyor. Burada belli bir ağırlık limitiniz oluyor ve buna göre de karakterinizin hızı artıp azalıyor. Ana silahlarda piyade tüfeği, AK-47, pompalı tüfek, keskin nişancı tüfeği ve M240 makineli tüfek yer alıyor. Açıkçası keskin nişancı tüfeği hariç, hepsinin kontrolünü ve vuruş hissini çok beğendim ve kullanımları zevkli. İkincil silahlarda ise tabanca, ufak bir pompalı tüfek ve Uzi bulunuyor. Ayrıca el bombası, C4 ve RPG roket atar gibi patlayıcılar da var. Ama bana kalırsa en zevkli iki ekipman, kürek ve küp. Kürekle istediğiniz yeri kazıp parçalayabiliyorsunuz ve bu size inanılmaz bir özgürlük sağlıyor. "Spawn" olduğunuzda da üzerinizde yüz tane küp bulunuyor, bunlarla da kendinize duvar örebiliyorsunuz, gecekonduya kat çıkabiliyor ve sığınak yaratabiliyorsunuz.

Her ne kadar harita ve mod sayısı az dursa da, dediğim gibi özelleştirme seçeneklerinin sınırsız oluşuyla Blockstorm bu handikapı ortadan kaldırıyor ve kendini tekrar etme gibi bir durum kalmıyor. Kontrollerin de son derece başarılı olduğu ve tipik bir FPS oyuncusunun en fazla on dakika içinde kavrayacağı oyun, her yönüyle "tamamlanmış" hissi yaratıyor. Henüz erken erişim aşamasında olduğunu düşününce, bu da sevindirici bir durum oluyor. Şimdilik oynarken herhangi bir bağlantı veya gecikme sorunuyla karşılaşmadığımı da söylemeliyim ama oyun çıkınca durum ne olur bilemiyorum. Birçok sunucu olsa da, şu anda neredeyse tamamı boş çünkü henüz deneme aşamasında.

Grafikler ve sesler de, görseller ve videolardan görebileceğiniz gibi, oyunun kendisine benzer şekilde basit. Bu olumsuz bir durum değil bana kalırsa çünkü Blockstorm'un vaad ettiği tek şey yaratıcılık ve eğlence. Kaldı ki, Minecraft ve FPS sevmeniz bile Blockstorm'u zevkle oynamanız için yeterli bir sebep olabilir. Gördüğüm kadarıyla Blockstorm çoktan tamamlanmış, birkaç rötuşa ihtiyacı olsa da oyun severleri fazlasıyla mutlu edebilecek bir bağımsız yapım. Yakında Steam'e de gelecek olan oyunu çıkana kadar beklemeye devam.
open cheat on wife women love to cheat
wife cheat will my wife cheat again read here
website women who cheat on men online
website women who cheat on men online
i want an affair why people cheat love affairs with married men
redirect husband cheated wife how do i know if my wife has cheated
women affairs online cheat husband
what makes women cheat My girlfriend cheated on me open
types of women who cheat my boyfriend cheated on me with a guy reasons why women cheat on their husbands

Sayfa 1/1