İstediğimiz kadar devri bitti diyelim, istediğimiz kadar daha iyileri var diyelim şu bir gerçek ki; Counter-Strike multiplayer FPS’nin babasıdır, yapı taşıdır. Bundan da önemlisi, mod yapımcılarına en büyük ilhamdır. Sıradan bir Half Life modu olarak yayın hayatına başlayan oyun o kadar gelişti, o kadar büyüdü ki tüm dünyada çılgınlık yarattı. Yüzlerce taklidi yapıldı, bağımsız geliştiriciler cesaret buldu ve projelere girişti, ülkemizde dahi internet kafe sahipleri yıllarca ekmek yedi.

Geçen yılların ardındna bu sefer ilk defa Counter-Strike Half Life ya da Half Life 2’le doğrudan bağlantısız olarak piyasaya sürülecek; Global Offensive ismiyle. 2010 Mart ayında yapımı başlanan oyun 21 Ağustos tarihinde bizlerle olacak. Değişiklikler, yeni eklenenler, gidenler, gelenler derken bizim de Oyunsitesi.com olarak Beta aşamasına katılma ve test etme şansımız oldu. Yediğimiz içtiğimiz bizim olsun, buyrun gördüklerimiz:Global Offensive’de ilk gözüme çarpan matchmaking sistemi oldu. Eski usül dedicated sunucuları bulmuyor, oyun tarafından eşleştiriliyorduk. Bunun artısı ise tabii ki yeteneklerimize göre yerlere düşüyor olmamız. Kaldı ki oyunda zaten istatistikler kısmı da yer alıyor ve bu da çağa ayak uydurma açısından Counter-Strike serisi için gerekli bir şeydi. K/D ve maç kazanma oranlarımızı, favori silahlarımızı vesaire bu bölümde rahatlıkla kontrol edebiliyoruz.

Diğer yenilik oyun modları konusunda. Artık direkt olarak farklı modlar eklenmiş ve başlangıçta bunları seçerek oyuna giriyorsunuz, ardından dilerseniz oylama yaparak harita vesaire değiştirme şansınız var. Arms Race ve Demolition kısımları dikkatinizi çekecektir. Aslında bunlar önceki CS oyunlarında Gungame’i denemiş olanlar için pek de yabancı gelmeyecektir hatta direkt olarak bağlantılı. Arms Race ise ufak bir farkla, deathmatch yönüyle Counter-Strike markasına değişiklik getiriyor. Klasik modları ise açıklamaya gerek görmüyorum. Bu arada Friendly Fire seçeneği birçoğunda açık, kısacası dikkatli olmak gerek!

Değişen silah satın alma menüsünü her ne kadar ilk başta yadırgayacak olsanız da zamanla gayet kullanışlı olduğu anlaşılıyor. Silahlar türlere göre ayrılmış. Üstelik tepme, menzil gibi belli başlı özellikleri de yazılarak yeni başlayanlara yardımcı olunmuş. Çeşitlilik gayet yeterli ve 8 yeni “oyun cağımız” var. Yine Terrorists ve Counter-Terrorists arasında ufak farklar mevcut. Örneğin; pompalı tüfekler kategorisinde bir yanda Sawed-Off, bir yanda MAG-7 bulunuyor. Yine de silahların büyük kısmının kullanılmayacağını düşünüyorum. Nasıl ki önceki CS oyunlarında 3-5 modelin egemenliği olduysa hep, GO’da da devam edecektir. Seviye ya da unlock sistemi koymadan Call of Duty modelini uygulamak da zor. Ek olarak, çeşitli ekipmânlar da bulunuyor. Zırhlar, bomba imha kitleri, yakıcı ve hileli el bombaları var. En önemlisi de artık molotov kokteylimiz var. Attığımız yere alevler saçıyor ve o bölgeden hasar almadan geçmek mümkün olmuyor.
woman affair women who cheat on their husband click here
cheat wife meet to cheat women love to cheat
wife cheat women cheat on men read here
redirect wife cheated how do i know if my wife has cheated
online reason women cheat redirect
women affairs online cheat husband
reasons why women cheat why women cheat with married men reason why husband cheat
how many guys cheat catch a cheat why do women cheat on their husbands
cheat on my husband women that cheat website

Sayfa 1/2