Sıra tabanlı strateji ve RPG türleri bir araya gelince, akıllara da kaçınılmaz olarak uzun yıllardır süregelen Might & Magic Heroes oyunları gelir. Ubisoft’un sevilen yapımı her ne kadar ikinci, üçüncü ve dördüncü oyunlarındaki ihtişamı bir daha yakalayamasa da, sevenlerini de hiçbir zaman ciddi hayal kırıklıklarına uğratmadı. Shades of Darkness’a gelirsek, Ubisoft bu ek paketle birlikte seriye yeniden bir ivme kazandırmak istiyor ve hedefleri ciddi. Asıl oyun ise neredeyse iki sene önce satışa sunulmuştu ve Shades of Darkness için uzun zamandır bekliyoruz. Ertelenmeler, aksilikler derken çıkışı 2013’ün ortalarını bulmuş oluyor.

Shades of Darkness, Might & Magic Heroes VI’daki olayların bir asır sonrasını konu alıyor. Yapımda iki farklı campaign bulunmakta, yani iki farklı grubun hikâyesini işliyor; Dark Elves of Dungeon ve Necromancers of Necropolis. Buna rağmen senaryo kısmından çok fazla bahsedemeyeceğim çünkü ön inceleme sürümünde campaign modları bulunmuyor. Bu yüzden de yazının kalan bölümünde, kısa kısa eklenen yeni özelliklere değineceğim.Shades of Darkness’ta yer alan en önemli büyük özellik Dark Elf ırkı oluyor. Dark Elfler, zindan temelli bir grup ve Dungeons & Dragons bağlantılı birçok özelliği kullanıyorlar. Bu zindan medeniyetinin kullandığı Dark Elf heroları ise yeri geldiğinde fazlasıyla kullanışlı olabiliyor. Özellikle konu saklanma ve düşmanlar için tuzak yerleştirme olduğunda, biraz hileli yollar (!) olarak sayılsa da savaşlarda epey başarılı oluyorlar. En düşük güce sahip üniteleri Assassin bile düz vadilerde saldırılardan önce saklanabiliyor ve bu da onu baskın ve pusular için muhteşem bir defansif ünite hâline getiriyor. Aynı zamanda menzilli düşman birimlerinin de avantajını azaltmanızı sağlıyor.

Dark Elflerin ırksal özellikleri için bir diğer güzel örnek de; Shroud of Malassa denilen yetenek. Shroud of Malassa’yı kullanarak ünitelerimizden birini seçip düşmandan saklayabiliyoruz, bu sırada sakladığımız birim de fazladan bir hasar gücüne sahip oluyor ve rakibin önemli askerlerine ani saldırılar yaparak yok edebiliyoruz. Bu Dungeon ırkıyla ilgili can sıkıcı nokta ise oyuna nispeten zayıf başlıyor olmaları. Bundan dolayı da oyunun başlarında birtakım sıkıntılar yaşayabiliyorsunuz ve daha defansif bir dizilime geçmek şart oluyor.

Yine kale kuşatmalarının yer aldığı ve her zamanki gibi mücadeleci bir yapı suran Heroes’un bu ek paketinin deneme sürümünde şimdilik sadece iki harita bulunduğundan diyeceklerimiz de kısıtlı.Might & Magic Heroes VI: Shades of Darkness, hem grafiksel geliştirmelerle geliyor, hem de bu yeni zindan atmosferi oyuna gayet başarılı şekilde yedirilmiş. Ayrıca seriye bir yerden başlamak isteyenler için de güzel bir tercih gibi duruyor. Bağımsız olarak satışa sunulacak ve ana oyunu gerektirmeyecek olan SoD, 2 Mayıs tarihinde bizlerle olacak.
open why do husband cheat women love to cheat
reasons why husbands cheat read unfaithful spouse
i want an affair click love affairs with married men

Sayfa 1/1