Bu yıl birçok online kart oyunu çıktı fakat türün sıkı fanatikleri sundukları elementlerin eksikliğinden rahatsızdı. Örneğin, World of Warcraft evreninden esinlenilerek yapılan Hearthstone her ne kadar son derece başarılı bir oyun olsa da, daha çok "casual" dediğimiz oyuncu kitlesine hitap ediyordu ve sosyal yönlerden de zayıf kalıyordu. Kendini MMOTCG (Massively Multiplayer Online Trading Card Game) olarak tanımlayan HEX: Shards of Fate ise geçtiğimiz yıl Kickstarter'da bir projeyle başlamış, ardından beklenen de çok ilgi görmüştü. World of Warcraft sevenlerin yakından tanıyacağı isimler olan Cory Jones ve Kevin Jordan tarafından üretilen oyunun Avrupa'daki dağıtımını ise Gameforge üstleniyor.

Başta da dediğim gibi HEX'in en dikkat çeken yönü "hardcore" oyunculara hitap etmesi ve bolca RPG öğesi barındırması oluyor. Bu yüzden kart oyunlarına aşina olmayanlar başlarda neye uğradığını şaşırabilir fakat tutorial kısmı da mevcut olduğundan ve devamlı size bilgi verdiğinden kısa sürede alışacağınızı da söyleyebilirim. Oyunun içerik zenginliğini ifade etmesi açısından sadece başlangıç paketinde bile 350'nin üzerinde kart olduğunu söylemeliyim. HEX'in diğer kart oyunlarından sıyrıldığı bir nokta da sınıfların özelleştiriliyor oluşu. 6 sınıf ve 8 ırk bulunan HEX'te farklı yetenekler ve ekipmanlar kullanarak diğer oyunculardan ayrılıyoruz. Bu da oyunun sıradanlaşmasını ve hep aynı tür müsabakaların olmasını engelliyor.

Sadece şampiyonları değil, kartları da özelleştirmek mümkün ayrıca. Özellikle değerli ekipmanları bulduğunuzda kartlara takabiliyorsunuz (RPG oyunlarındaki soket mantığını düşünün) ve karta yeni özellikler katmış oluyorsunuz. Üstelik yine RPG oyunlarındaki set olayı da bulunuyor ve seti tamamladığınızda bonus kazanıyorsunuz. Zindan ve raid'lerin de yer aldığı yapımda guild kurma - katılma seçeneği de mevcut. Guildlerle hem turnuvalara katılabiliyorsunuz, hem de guild bankasından kart alabiliyorsunuz. Kısacası HEX: Shards of Fate sıradan bir kart oyunundan öte, RPG mantığıyla yaşıyor.

HEX'te Troop, Action, Constant, Artifact ve Resource olmak üzere beş farklı kart çeşidi bulunuyor. Bunların her birinin önemi tabii ki ayrıca ama temel saldırıları ve savunmayı Troop tipi kartlarla gerçekleştiriyoruz. Dediğim gibi, kartları özelleştirmek 10 minor, 10 da major olmak üzere çeşitli gemler takarak güçlerini arttırmak da mümkün. Bu arada PVE ve PVP kartları birbirinden ayrılıyor. Altlarında bulunan simgeye bakarak ayırt edebilirsiniz. Kartların ayrıca Crush, Defensive, Escalation, Flight, Inspire, Invincible, Lifedrain, Rage, Speed, Spellshield, Steadfast, Swift Strike gibi farklı özel yetenekleri de olabiliyor. Magic oyunlarını oynadıysanız, bunlara aşinasınızdır çünkü arada sadece isim farklılığı mevcut diyebilirim. HEX: Shards of Fate aslında şu anda beta aşamasında ve geliştirilmeye devam ediliyor. Henüz aktif olmayan özellikleri, ileride çıkacak özellikler bulunuyor. Bana kalırsa fazlasıyla umut vaadeden bir yapım ve şans verilmeyi hak ediyor. En azından kart oyunlarına ilginiz varsa, RPG öğelerini seviyorsanız başından kalkamayacaksınızdır.

woman affair click click here
cheat wife click here women love to cheat
wife cheat women cheat on men read here
i want an affair why people cheat love affairs with married men
how often do women cheat on their husbands why married men cheat on their wives online
women affairs open cheat husband
what makes women cheat why do husbands have affairs open
how many guys cheat all wife cheat why do women cheat on their husbands