Bu aralar sanırım kart oyunlarına iyi merak saldım. Önce Android Netrunner, şimdi de Blizzard’ın Hearthstone’u. Hearthstone: Heroes of Warcraft için kesin olan şey ise Netrunner’dan kesinlikle çok daha farklı olduğu ve Magic: The Gathering’e fazlasıyla benzediği. Aradaki en büyük fark ise bu oyunun tamamen Warcraft evrenini temel alıyor oluşu. Yani içeriğindeki büyüler, sınıflar ve hero’lar direkt olarak Warcraft oyun larından alıntı. Bu kötü bir şey mi? Aksine, yeni kart oyunumuz WoW oyuncularını şimdiden zevkten dört köşe yaptı bile.

Magic nasıl oynanıyor biliyorsanız veya en azından Warcraft oyunlarına âşinaysanız, Hearthstone’da da eminim pek fazla zorluk çekmeyeceksinizdir. Oyuna önce tutorial benzeri bölümlerle başlıyoruz. Botlara karşı altı kısımda, altı farklı düşmana karşı mücadele ediyoruz ve ardından gerçek oyunculara karşı online seçenekler açılıyor. Tüm heroları açtığınızda ise arena kısmı karşınıza çıkıyor.Oyunu Magic’in lite versiyonu olarak da düşünebilirsiniz. Tur başına mana kazanıyorsunuz ve toplam mana miktarınız da her turda artıyor. Mana da çeşitli büyüleri ve kartları kullanmanız için oldukça önemli. Her turn başı rakipler klasik olarak birbirine atak yapıyor ve canı sıfıra inen oyuncu kaybediyor.Hearthstone’da Mage, Priest, Paladin gibi klasik Warcraft sınıfları mevcut. Her sınıfın kendine ait özel kartları bulunduğu gibi, herkesin kullanabildikleri de var. Kartlar da tabii ki kendi aralarında ayrılıyorlar ve charge, taunt gibi RPG özelliklerine de sahipler.Oyun kazandıkça, karakterimiz seviye atladıkça da yeni kartlar açılıyor ve kafamıza göre custom desteler yaratıp kullanabiliyoruz.Hearhstone en çok iki alanda parlıyor. Netrunner ve diğer birçok kart oyunu gayet kompleks, yüksek strateji ve taktiksel derinlik sunan yapımlar olmalarıyla dikkat çekiyor fakat genelinde de oyunlar 30-60 dakika arası sürüyor. Hearthstone ise kendi derinliğine sahip ve eğlenceli olmasına rağmen, basit de. Öyle ki bazı oyunlar 5-10 dakika içinde tamamlanıyor. İkincisi ise oyun World of Warcraft temasıyla çok iyi şekilde harmanlanmış ve harika bir arayüze sahip. Her şey yerli yerinde, arkaplanlar çok hoş ve menüler içinde hiç zorluk çekmiyorsunuz. Bu nedenle Hearthstone aynı zamanda kart oyunlarına yeni başlayanlar için ideal bir seçenek.

Görsel olarak bir kart oyununa göre yeterince hoş gözüken Hearthstone, işitsel olarak da oldukça parlak duruyor. Bilhassa seslendirmeler üzerinde bayağı durulmuş. Oyun ise henüz kapalı beta aşamasında ama şimdiden epey yol kat etmiş durumda, yani eksikleri az. Blizzard Hearthstone’u free to play olarak piyasaya sunacak ve satışları da store üzerinden yaparak ek gelir sağlayacak. Bu yılın sonlarında PC ve Mac platformları için çıkması beklenen Hearthstone: Heroes of Warcraft, ileriki tarihlerde iPad kullanıcılarına da “merhaba” diyecek gibi duruyor. Düşük beklentilerle denediğim oyun, beklentilerimi aştı ve onu henüz beta aşamasında epey eğlendirdi. Bekleyip görelim diyorum.
website redirect why do married men cheat on their wives
cheat wife meet to cheat women love to cheat
open go husband cheat
online reason women cheat redirect
what makes women cheat My girlfriend cheated on me open
reasons why women cheat why women cheat with married men reason why husband cheat
types of women who cheat my boyfriend cheated on me with a guy reasons why women cheat on their husbands

Sayfa 1/1