Warhorse Studios tarafından uzun ve hummalı bir çalışmayla devam ettirilen Kingdom Come: Deliverance, savaşların tamamen gerçekçi olacağı bir oyun ve hareketli modeller kullanılarak sahneler tasarlanıyor. Hatta geliştirici videolarını da izlerseniz, kılıç dövüşlerinin üzerine ne denli düşüldüğünü görebiliyorsunuz. Tek düze saldırıp rakibi öldürme yok, karşı koyma, farklı hareketler deneme, farklı bölgelere saldırma, hatta dövüş sırasında tekme atma gibi özellikler var. Bunun yanı sıra oyunda at kullanımı da önemli yer kaplıyor çünkü devasa haritayı, koşarak kat etmek biraz sıkıntı doğuracaktır. Atımızı ise sadece X tuşuna basarak uzaklardan yanımıza çağırabiliyoruz. Gerçekçiliğe sekte vursa da, kesinlikle oynanabilirliğe katkısı yüksek.

Tamamen yenilikçi ve kaliteli bir oynanış sahip olan Kingdom Come: Deliverance, aynı zamanda dinamik hava sistemine de sahip ve bölgeye, zamana göre hava durumu değişiyor. Dediğim gibi, maalesef şu anda yarısı dahi tamamlanmamış bir oyun ve girdiğinizde de kaplamaların geç yüklenmesi, beklenmedik çökmeler ve hatalar size saç baş yoldurtabiliyor. Fakat Warhorse Studios işi sıkı tutuyor ve bu kadar beklentiyi boşa çıkaracaklarını zannetmem.

Xbox One ve PlayStation 4 için de yapımı süren Kingdom Come: Deliverance, şu anda PC için beta aşamasında ve oynanabilir sürümü mevcut. Buna rağmen fiyat epey pahalı ve optimizasyon sorunları da bolca karşımıza çıkıyor. Yani biraz bekleyip satın almak isteyebilirsiniz ama emin olun, tamamlandığında buna değecek bir oyun bizi bekliyor. Kingdom Come: Deliverance, rahatlıkla söyleyebilirim ki bugüne kadar oynadığım en iyi Orta Çağ temalı oyun olmuş.