İlk defa South Park izlediğimde henüz çocuktum, muhtemelen de hiç büyümeyen South Park çocuklarının yaşındaydım. Yayın gecenin bir saatiydi ve anlam da verememiştim ilk başta, "Bu saatte çizgi filmin işi ne?" diyerekten. Biraz izledikten sonra hiç de benim bildiğim "çizgi dizilerden" olmadığını anlamıştım. Bana biraz ağır kaçmıştı, daha zamanı vardı...

Yıllar sonra tekrar izlediğimde ise taşlar yerine oturmuştu. South Park yetişkinler için bir çocuk dizisiydi. Ağır bir dil, siyasi hicivler ve inanılmaz bir mizah... 1997'de başlayan serüven, dile kolay tam 15 sene devam etti. Herşey ama herşey eleştirildi, hiçbir konu istisna olarak tutulmadı. South Park sınır tanımadı, South Park cesurdu ve South Park aykırıydı. Belki de bu yüzden sevdik. Çünkü tek hiciv bulunduran dizi değildi ama herkesi eleştirebilen tek diziydi. Örneğin; The Simpsons da yine çok sevdiğim bir dizidir ama onda sadece ABD'deki Cumhuriyetçi ideolojiye sataşılır, bizim "Güney Parkı" ise kimseyi dinlemez. Samimidir, yandaş değildir asla.

Dizinin en sevdiğim bölümlerini sayamam ben, hangi birini söyleyeyim ki? World of Warcraft, The Lord of the Rings, Nintendo Wii ve Coon bölümleri (bölüm adları tam olarak aklımda değil) sanırım favorilerimdir. Bu sene aslında South Park'ın bitmesini bekliyorduk, söylentiler de o yöndeydi. Onbeşinci sezon, son sezon deniliyordu fakat sürpriz ve sevindirici bir "uzatma" haberi aldık. Kısacası, 5 sezon daha bizlerle Cartman, Kenny, Stan ve Kyle dörtüsü. Şişman olmasına rağmen iri kemikli olduğunu iddia eden, Yahudi düşmanı, bir insanda bulunabilecek tüm negatif özellikleri taşıyan Cartman, fakir, küfürbaz, ağzının içinde konuşan ve bugüne kadar defalarca ölen Kenny, beresini kafasından hiç çıkartmayan, aşık olduğu kızın karşısında kusup duran Stan ve aralarında en mantıklı düşünebilen, Yahudi ve Cartman'ın belalısı olan Kyle tabii ki. Elbette bunlar sadece ana karakterler. İnsanlığın iyi yanını yansıtan Butters sonra Mr. Hankey gibi bir sürü efsane daha var arada.

Gelelim video oyunları kısmına. Dizi ve film oyunları genelde kötü olur diye bir önyargı vardır. Kısmen doğru da diyebiliriz zira geneli öyle oldu bugüne kadar. South Park'ın da biri 1999 yapımı, diğeri 2000 yapımı iki oyunu vardı. Acclaim'in yapımcılığını üstlendiği oyunlara "oyun" demeye de pek dilim varmıyor. Dizinin de iyice popülerleştiği dönemlerde, maddi kaygılarla yapılmış işlerdi kısacası. Aradan çok sular aktı ve daha ciddi bir proje için ekipler bir araya geldi. Game Informer'ın sürpriz bir şekilde yeni kapağıyla duyurduğu South Park: The Game'le ilgili Oyunsitesi.com olarak da bir süredir haberler yapıyoruz. Oyunun dağıtımcı firması THQ'ken, yapımcı koltuğunda ise Dungeon Siege ve KOTOR gibi oyunlarla yakından tanıdığımız Obsidian bulunuyor.

woman affair women who cheat on their husband click here
go marriage affairs why wife cheat
wife cheat how can people cheat read here
website women who cheat on men online
website why husbands cheat online
women affairs online cheat husband
how many guys cheat catch a cheat why do women cheat on their husbands
types of women who cheat cheat on husband reasons why women cheat on their husbands
open website why do wife cheat
women that cheat on their husbands cheaters how many women cheat on husbands
cheat on my husband women that cheat website