Bölüm 3:
Telefondaki Claire, morga gelmemizi söylüyor. Ofise gidip morga girin. Galiba bizden önce bir ziyaretçimiz varmış. Hemen koşup asansörün karşısındaki odaya girin ve güvenlik kamerası görüntülerine bakın. Seyrettiğimiz demoda katili kaçırıyoruz. Morga geri geldiğinizde Claire ile konuşup üst kata çıkın. Asansörden inince yapacağınız telefon konuşması bitince odanıza girin. Tam arkamızdan patron Todd da girecek, görünüşe bakılırsa oldukça sinirli. Koridorun sonundaki sorgu odasından patronun kupasını alın ve kahve makinesinden kahve doldurup patronun odasına girin. Tartışma bittikten sonra Miller ile konuşun; yeni gelişmeler var. Miller bize Vaclav Kolar adında birinden bahsedecek. Masanızdan olay yerinde çektiğimiz fotoğrafları da almayı unutmayın. Aşağıya inip araba ile “Campus”e gidin.

Merdivenlerden çıkıp ilk kapıyı tıklayın. Adam diğer odaya girdiğinde koltuğun yanındaki şişeyi alın. Vaclav gelip bize tezini verecek. “Campus”den çıkarken Miller arayacak; ofise geri dönün. Claire ile konuştuktan sonra çalışma odasına çıkın ve odanın karşı tarafındaki dolapların yanına gidin. Sol tarafa geldiğinizde şişeyi masaya koyacaksınız. Şişenin solundaki kutunun kapağını açın, fırçayı alıp pudraya batırın ve şişede kullanın. Bir adet kağıt alıp şişeyi şöyle bir çevirdiğinizde iyi bir parmak izi bulursanız buradaki işimiz bitecek. Şişeyi de alıp Claire’a gidin. Yorgun geçen bir gecede eve gidip biraz dinlenmenin vakti geldi. Pat’in evine gidin, galiba kurabiye yapmamız gerekiyor.

Mutfağa gidip tarifi okuduğumuzda biraz şifreli bir şekilde karşımıza çıkıyor. Malzeme listesi, karşılıkları ve Türkçesi şu şekilde olacak:

- 1 CUP OF LOVE (Milk - 1 fincan süt)
- 1/2 CUP OF GENEROSITY (Butter - 1/2 fincan tereyağı)
- 2 CUPS OF COMMITMENT (Flour - 2 fincan un)
- 1 CUP OF SWEETNESS (Sugar - 1 fincan şeker)
- 1/2 CUP OF INTEGRITY (Molasses - 1/2 fincan melas [şekerli posa] )
- 1 TABLE SPOON OF ROMANCE (Ginger - 1 çorba kaşığı zencefil)
- 1 TEA SPOON OF SENSUALITY (Cinnamon - 1 çay kaşığı tarçın)
- 1 COMMON SENSE (Egg - 1 yumurta)

Tarife bakarak bunların bir kısmını bulabilirsiniz. Geri kalanlar ise deneme yanılma yoluyla bulunabiliyor. Masadaki küçük kap 1/2 fincana ve büyük kapta 1 fincana denk geliyor. İlk yapmanız gereken 1/2 fincan tereyağı (Butter), 1 fincan süt (Milk) ve 1 fincan şekeri (Sugar) miksere koyup karıştırmak. Sonrasında 2 fincan un (Flour), 1 çay kaşığı tarçın (Cinnamon) ve 1 yemek kaşığı zencefili (Ginger) miksere atın ve karıştırın. Aralarda karıştırmayı sakın unutmayın yoksa tüm yaptıklarınızı çöpe döküp yeniden başlamak zorunda kalıyorsunuz. Son olarak bir yumurta ve 1/2 fincan melası (Molasses) miksere atın. Karıştırıp fırına tıklayın. Victoria da tadına bakıp onaylayınca işimiz bitti demektir. Etrafta dolaşıp odanıza çıkın. Gustav’la kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bölüm 4: Vladanna ile konuşmamız bitince vagondan çıkın ve hemen oradaki iri adamla konuşun. Köpeği kutuya hapsetmiş. İlerleyip Peter ile konuşun. Haritadan yeni açılan Mark’ın yerine gidin. Hemen soldaki kapıya tıkladığımızda Gustav yine kabuslar görecek, galiba doğru izi takip ediyoruz. Kapıdan girip adamla konuşun. Bu sırada Apolina’nın içeride poz verdiğini öğreniyoruz. Konuşma bitince “Polis Station”a gidin ve Kazimir ile konuşun. Açtığı yerden gidip sağ taraftan yukarıya çıkın. Üst katta Dedektif Skalnic ile konuşun. İyi geçmeyen bir konuşmanın ardından adam gidecek. Kazimir ile konuşunca da iş başa düşecek. Galiba gizlice odaya girmemiz lazım. “Polis Station”dan çıkıp sol taraftan garaj girişine gelin. Balkona uzanan ipi çekince elimizde kalacak. Demir kapının yanındaki tahtayı da alıp iple birleştirin ve balkonda kullanıp yukarı çıkın. Etrafı inceleyip masadan anahtarları alın ve dolabı açın. Yüzük ve fotoğraflarla birlikte raporları da alıyoruz. Dışarı çıkınca haritadan yeni açılan Bridge’e gidin. Merdivenlerden aşağı inince hayal göreceğiz ve Ida gelecek ve onunla konuşacağız. Sonrasında yapmanız gereken yine fotoğraf ile gerçek arasındaki farkı bulmak. Banklara tıklayınca değiştirilmiş olduğunu göreceksiniz. Eskilerinin nerede olduğunu öğrenmek için de hurdalığa bakmakta fayda var. “Junkyard”a gidip Peter ile konuşunca eski bankları gösterecek. Banklara bakıp üçüncü yüzüğü alın. Buradan çıkıp “Burnet Neighborhood”a gidin ve sağ tarafa girin. Bu kısımda yine fotoğrafı kullanarak farkları araştıracağız. Fotoğrafta çeşmedeki oluğun boş olduğunu görüyoruz. “The Slut Knows” yazısı ile karşılaşıyoruz. Galiba ne demek istediğini anladık. “Park”a gidip Milena ile konuşun. Milena Skalnic’in yüzüğü attığı yeri söyleyecek. “Burnet Neighborhood”a geri dönün ve havuzun ilerisindeki kapağı açıp aşağı inince dördüncü yüzüğü bulacağız. Yukarı çıkıp haritaya geleceğimiz sırada Milena gelecek ve Apolina’yı kontrol etmemizi isteyecek. Apolina en son Mark’ın yerinde poz veriyordu. Buraya gidip kapıyı vurunca kimse olmadığını görüyoruz. Galiba kendi imkanlarımızla girmek zorundayız. Maymuncuğu kapıda kullanın.

İşte karşımızda zor bir bulmaca. Ekranda beliren yazılarda kısaca anlatılmak istenen şu, her bir pim kimi pimlerle etkileşimlidir. Yani bir pimi itmeye çalıştığınızda bir başkası buna tepki verebiliyor, bir başka şekilde bir pimi iterken diğeri kilitlenip sabitleşebiliyor. Amacımız tüm pimleri itip sabitlemek ve kilidi açmak. Kilit üç pim aşamasından oluşuyor. Hangi pimin hangisine tepki verdiği yazmak neredeyse imkansız, çünkü önümüzde çok sayıda seçenek var. Bu yüzden aşama aşama sırayı yazacağım:

Birinci Aşama (Mavi Pimler): Yukarıdakilere soldan sağa M1, M2, M3 ve aşağıdakilere M4, M5 dersek daha kolay olacaktır. Elimizdeki çubukları da isimlendirebiliriz. Ucu çentikli olana T, yuvarlak olana O diyorum. Bu aşama en kolay olanı. T-M1, O-M4 yapıp M1’i kilitleyin. T-M2 yapıp M4’ü kilitleyin. O-M3 yapıp hepsini kilitleyin (Dikkat: Üçüncü pimler, yani üstünde daireler olan pimlere direkt basıldığında, o renk pimlerin hepsi kilitlenir. Ama bunu yapabilmek içinde önce o pime ulaşmak gerekir).

İkinci Aşama (Sarı Pimler): Bunlara da S1, S2, S3 ve S4, S5 diyeceğiz. Bu kısımda fazla zor değil. T-S1 ve O-S4 yapıp S1’i sabitleyin. T-S2 yapıp S5’in biraz aşağı inmesini sağlayın, böylece O-S3 yapıp doğrudan hepsini kilitleyebiliriz.

Üçüncü Aşama (Kırmızı Pimler): Bu pimlere K1, K2, K3 ve K4, K5 diyerek işimiz kolaylaştırabiliriz. Fakat bu aşama hiç de kolay değil, çünkü bu aşama ikinci aşamadaki sarı pimlerle de doğrudan alakalı. Yanlış bir hareket sarı pimleri tekrar tetikliyor. Bu durumda ikinci aşamada yaptıklarınızı tekrar etmeniz gerekiyor. İlk olarak O-S1 ile T-K4 yapıp S1’i kilitleyin ve O-K1 yapıp K4’ü kilitleyin (K4 en çok uğraştıran pimlerden biri). T-S5’i açıp kapayarak K1’i sabitleyin. O-S3 ile yine açıp kapayarak sarı pimlerin açık kalmasını önleyin. Bu kısımdan sonra kırmızı pimlere ulaşamıyoruz, çünkü yolumuz kapalı. Yolu açmak için T-S1 yapıp S1’i açın. O-K5 yapıp T-S1’i kapadığımızda K5 sabitlenecek. Hemen yine O ile S3 ü açıp kaparsanız S1’den de kurtulursunuz. Son olarak da T-K2 ve O-K3 yaparsanız kilit açılacaktır.

Kapıdan girince sağdaki tablolara bakın, soldaki kitabı alın ve okuyup ilerleyin. Sağdaki tahta merdiven üstündeki telgrafı alıp okuyun. Kanepeyi incelerseniz kan olduğunu anlarsınız. “Park”a gidip Milena ile konuşun, “Polis Station”a giderek üst kata çıkın ve telefon görüşmesini dinleyin. Galiba burada kirli işler dönüyor.

go marriage affairs why wife cheat
website women who cheat on men online
online cheat on my wife redirect
redirect wife cheated how do i know if my wife has cheated