Bölüm 5:
Miller odamıza izinsiz giriyor. Neyse ki verdiği haber ile kendini affettiriyor. Şişedeki Kolar’a ait parmak izlerinin, olay yerindekilerle uyduğunu söylüyor. “Campus”e gidip üst kata çıkın. Miller ile konuşup kapıyı kırıyoruz. Ama çığlıkların televizyondan geldiğini görüyoruz. Odaya girip her yeri inceleyin. Dışarı çıktığınızda merdivenlerden çıkan kadın ile konuşacaksınız. Adı Mia ve yan odada kalıyor. Dışarı çıkıp yeni açılan “Red Lantern”e gidin. Yukarı çıktığımızda koruma yüzünden kapıdan geçemiyoruz, çünkü burası özel bir kulüp. Aşağı inip “Campus”e gidin. Kolar’ın odasının az ilerisinde bulunan Mia’nın kapısını tıklayın. Odaya girince Mia’nın telefonu çalıyor ve dışarı çıkıyor. Karşıdaki odaya girip yatağın üstündeki albümü inceleyin. Sağ alttaki fotoğrafı alınca Mia geri gelecek. Fakat Mia’nın odasında işimiz daha bitmedi. Çıkıp yeni açılan “Richard’s Gallery”ye gidin. Richard ile konuşun, etrafı gezerken yeni bir ceset daha bulacağız. Bu sırada Mia da kapıdan görünüp kaçacak. Asansörden aşağı inip yerdeki çantayı inceleyin. Buradaki kartı alın ve gülü almaya çalışın. Fakat gül asansörde sıkışmış. Cesedin yanına gelip inceleyin, kanla “A Sinner’s Pardon” yazılmış. Üstündeki fotoğrafı alın. Fotoğraftaki Mia, arkasındaki yazıya bakılırsa sonraki kurban da galiba o. Sol taraftaki kepenklere gelin ve zinciri çekmeye çalışın. Kopan zinciri alıp asansöre binin. Yukarı çıkınca kancaya zinciri takıp aşağı inin ve gülü alın. Cesedin yanına gelince bizim ekip de olay yerine gelecek. Claire ve Todd ile konuşmaya kalktığımızda meşgul olduklarını söylüyorlar. Dışarı çıkın, ilerleyip tekrar binaya girin, Mia ve Richard ile konuşun. Bilgisayarı inceleyince Gustav ile oynarken gördüğümüz portrelere rastlıyoruz. Sağdaki kendi fotoğrafınızı alın, burada ne işi var acaba? Çıkıp ofise gidin, yukarı çıkınca Miller çağıracak. Sorgu odasına girip Kolar’ı sorgulamaya başlayın. Kolar, “Red Lantern”deki gizli oda hakkında konuşmaya başlayacağı sırada odaya Todd girecek. Kolar’ı serbest bırakıp işi berbat edecek. Galiba Todd da bu kulübe üye. Odadan çıkıp çalışma alanına girin. Karşıdaki dolapların yanına varıp fotoğrafınızı kağıt kesme makinesinde kesin. Kulüp kartını da kestikten sonra fotoğraf ile kartı birleştirin ve sol taraftaki PVC makinesinde kaplayın. Artık kulübe girebiliriz.

“Red Lantern”e girdiğinizde, soldaki oda özel bir şifreyle açılıyor. Galiba bahsedilen gizli oda burası. Düz gidip sırasıyla resimlere bakın. “Perfect Love” adlı resimdeki kartlarda 2 ve 6 rakamları göze çarpıyor. Sağdaki, “For Better or Worse” adlı resimde ise 3 ve 4 rakamları mevcut. Resimlerin arasından ilerleyin. Bıçakta 3 ve 6 rakamları yazıyor. Bıçakların sağından maskeyi ve çiviyi alın. Sağdaki resim “Dark Wedding”. Onda da 1 ve 5 rakamları gözüküyor. Geri dönüp sağ taraftaki odaya da girin ve resme bakın. “Reminder” adlı bu resmin üzerinde de 4 ve 2 yazıyor. Özel odanın yanına gelip elimizdekileri bir kontrol edelim. Dört resimde ve bıçakta toplam on rakamımız var. Kapıda sadece altı tane rakam bulunduğuna göre bunlardan dördü fazla olmalı. Zaten ikişer tanesinde aynı rakamlar olduğundan birini elemek zorunda kalıyorsunuz. Anlamları göz önüne alındığında cümle şu resimlerle bütünleşiyor.

In my memories: (Çağrışım: Hafıza) “Reminder”, 4 ve 2
You shall find the instrument of my suffering: (Çağrışım: Acı veren alet) Bıçağı ifade ediyor, 3 ve 6
With which we celebrate our vows: (Çağrışım: Kutlama, düğün) “Dark Wedding”, 1 ve 5

Kısaca sırasıyla 4, 2, 3, 6, 1, 5 tuşlarına basın. İçeri girince dört heykelle karşılaşıyoruz. Sağdan sola incelediğimizde ilk heykelin eli, ikinci heykelin yüzü, üçüncü heykelde yılanın ağzı ve dördüncü heykelin de ağzı dikkatimizi çekiyor. Ortadaki meyve tabağından yarım elmayı alın. Diğer yarısını da Mia’nın odasında görmüştük. Buradan çıkıp Richard’ın galerisine gidin ve Mia ile görüşün. Anahtarları aldıktan sonra Richard’la konuşup “Campus”e gidin. Mia’nın odasına girip yarım elmayı alın, albümü inceleyin ve daha önce aldığımız resmin altındaki notu unutmayın. Elmayı birleştirip doğru “Red Lantern”e gidelim. Heykellerin yanına tekrar geldiğinizde Mia’nın notunu okuyoruz. Notta heykellerin her birinin istediği bir şey olduğundan bahsediyor. Elimizde dört adet gümüş eşya olduğuna göre çözümü bulduk demektir. Ancak bunu rastgele yapmak da pek çare değil. Notu dikkatli okursanız her cümlede ayrı bir heykel ve özelliği kastedilmiş. “Let us be behind a veil, left to our secret designs” yani, yüzüne maskeyi takın demek istiyor (sağdan ikinci heykel). “Then present me with the object of your desire and I will show you the meaning of temptation.” yani, yılana elmayı verin diyor (soldan ikinci heykel). “Be ready, because our passion will flow like blood that runs through your veins” burada gülü heykelin ağzına yerleştirin (sağdan ilk heykel). Son olarak da “and at the end you will be ready to welcome the blissful pain that will open to you, a new world” burada heykelin eline çiviyi yerleştirip kapıları açın diyor (sağdan ilk heykel). Şöyle bir toparlarsak, (heykellere soldan sağa sıra vererek) 3-maske, 2-elma, 1-gül, 4-çivi.

Açılan geçitten aşağıya inin. Çok güzel bir dekorasyonla karşılaşıyoruz. Tavandaki camları inceleyin, heykelleri anlatıyor. Ortadaki kısımda bir kitap var; fakat ulaşamıyoruz. Soldaki odaya girin. Şöminenin üstündeki bulmaca parçasını alın, duvara dayalı anahtarı alın. Buradaki tabloya tam olarak bakamasak da yarısını görebiliyoruz. İşimize yaramıyor, çünkü diğer tarafta çözeceğimiz bulmacadaki resim farklı. Sadece köşelerindeki sırmalar birbirine benziyor. Çıkıp sağdaki kısımdan girin. Şömineye baktığımızda bir bulmaca ile karşılaşıyoruz. Parçaları soldan sağa doğru sıralarsak (ortadaki boş kısma numara vermeden), ekranı ilk açtığınızda parçaların gerçekte bulunması gereken yerleri şu şekilde olacak: 7, 1’de, 4, 2’de, 6, 3’de, 3, 4’de, 2, 6’da, 5, 7’de, 8 yine 8 de, 1, 9’da. Eğer parçaları doğru yerlere getiremediyseniz, ekranı ilk açtığınızda yapacağınız çözüm de şu şekilde olacaktır (Bu sefer ortadaki boş kısmı sayacağız): 2, 1, 4, 7, 8, 5, 6, 3, 2, 1, 4, 7, 8, 9, 6, 5, 4, 7, 8, 9, 6, 3, 2, 5, 4, 1, 2, 5, 4, 7, 8, 9, 6, 5, 4, 7, 8, 5, 2, 3, 6, 5. Aslında çözmesi, yazmasından daha kolay. Tam orta kısma da elimizdeki parçayı yerleştirip bulmacayı tamamlıyoruz. Açılan kapaktan anahtarı alıp elimizdeki anahtarla birleştirin ve diğer odaya gidip şöminenin üstündeki yerde kullanın. İçeri girip kitaba göz atın.

Bölüm 6:
Tekrar Gustav ile oynuyoruz. Skalnic’i bir güzel dövdükten sonra dışarı çıkın ve Kazimir ile konuşun. Haritadan Shore’a gidin. Merdivenlerden inip ilerleyin ve kayığa binin. Kapıyı denedikten sonra su çarkına tırmanın. Suya bakıp devam edin. Cesedin yanına gelin, Cesetten yüzüğü alınca Skalnic bize ateş edecek. Şans bu ya, kilidi kırınca içeri gireceğiz. Kapıya bakıp aşağıya inin. Lavaboya bakınca bir başka bulmaca ile karşılaşıyoruz. Soldaki kağıtta yazılanlara bakılırsa elimizde 3 litrelik bir kovamız var; fakat depodaki su 4 litre olduğunda lamba yanıyor ve pompayı çalıştırıyor. Yapmanız gereken çok basit; en üstteki vanayı çevirip depoyu 5 litre su ile doldurun. Kovayı musluğun altına getirip musluğu açın ve kovanın 3 litre su ile dolmasını sağlayın. Depoda 2 litre suyumuz kaldı. Kovadaki suyu lavaboya boşaltın, depodaki 2 litre suyu yeniden kovaya doldurun. Deponun vanasını çevirip yine 5 litre su ile dolmasını sağlayın. Son olarak da 2 litresi dolu kovamızı 1 litre ile daha doldurunca depoda 4 litre su kalacak. Deponun 4 litre seviyesindeki düğmeye basıp pompayı çalıştırın. Geri dönün, cesedin yanından geçip ilerleyin ve suyu boşalttığımız yerden inin.

Kapıdan geçince karanlık bir labirentle karşılaşıyoruz. Yukarı, sol, yukarı, sağ, sağ, yukarı, sağ, aşağı, sol, yukarı ve sol yaparak ilerlerseniz hedefe ulaşırsınız. Cesetten yüzüğü alıp labirente ilk geldiğimiz noktaya geri dönün. Burada gitmeniz gereken yol; sağ, sağ, yukarı, sol yukarı ve sağ şeklinde olacak. Kapıya bakın ve yüzük bulmacasını çözmeye başlayalım. Burada yüzüklerin çıkıntılarına bakarak yerlerine oturtmaya çalışıyoruz. Bazı yüzükler birden fazla yere uyduğu için karıştırabilirsiniz. Önce yüzüğü alıyoruz, sağa ya da sol çevirerek uygun yere yerleştirmeye çalışıyoruz. Yüzüğü sağa ya da sola çevirme miktarını yazmaya gerek yok; çünkü zaten ne şekilde uyacağı belli oluyor. Yüzüklerin yerleri şu şekilde olacak (Yüzükleri soldan sağa 1, 2, 3, 4, 5, 6 diye ve yerlerini de aynı şekilde 1, 2, 3 ve alt sırayı da 4, 5, 6 diye sıralarsak): 1. yüzük 2’ye, 2. yüzük 4’e, 3. yüzük 1’e, 4. yüzük 3’e, 5. yüzük 6’ya ve 6. yüzük de 5’e yerleştirilecek.

Burada işimiz daha bitmedi. Şimdi de aşağıdaki anahtar şeklini yukarı çıkarmaya çalışacağız. Dikey duran kollardan yukarıdakilere 1, 2, 3 ve aşağıdakilere 4, 5, 6 dersek; yatay duran kollardan soldakilere a, b, c ve sağdakilere de d, e, f deriz, böylece işimiz daha kolaylaşır: 1, 3, b, 2, 4, 4, d, 5, 1, 6, c, a, 2, b, 5, d, e, f, e, 5, b, 2, e, 6, b, 3, 1, 2, 3. Son yapmanız gereken, anahtar resmini içeri itekleyen kola basmak. Gustav’ın gözleri önünde Ida’nın öldürülüşünü seyrettikten sonra, Mark’ın çizdiği tablolar hakkında detaylı bilgiler alıyoruz. Tekrar Victoria’dayız.

how many women cheat redirect why are women unfaithful
how many women cheat website why are women unfaithful
woman affair read here click here
website why husbands cheat online
open go husband cheat
i want an affair click love affairs with married men
how often do women cheat on their husbands men having affairs online
women affairs marriage affairs cheat husband
women affairs marriage affairs cheat husband
how many guys cheat click why do women cheat on their husbands
types of women who cheat my boyfriend cheated on me with a guy reasons why women cheat on their husbands
types of women who cheat cheat on husband reasons why women cheat on their husbands