Tüm zamanların en çok satan, en çok ödül alan ve en gerçekçi futbol simülasyonu oyunu alan Football Manager’in 2013 sürümü bu yıl içinde, 2 Kasım 2012 tarihinde bizlerle olacak. 20. yılını kutlayan yapım, özellikle Türk hayranlarını sevindirecek özelliklerle geliyor. Ben de oyunu uzun uzun test etme ve yeni eklenenlere göz atma imkânı buldum. Elbette ki asıl detayları incelemeye saklayacağım ama ön inceleme yazısında da Oyunsitesi.com okurlarına bahsedeceğim şeyler var. Gelin bakalım bizi 2 Kasım’da neler bekliyor…

Football Manager’in dünyadaki popülâritesi bir yana, ülkemizde de ayrı bir yere sahip. Öyle ki bir tarihe kadar ki geçmişten, korsan satışının yoğun olduğu bir dönemden bahsediyorum; Half-Life ile beraber en çok orijinal kopyası alınan oyunlardan biriydi. Madalyonun diğer yüzündeyse yıllardır süren Türkçe dil desteği sorunları vardı. Belli bir kitle oyunun Türkçe çıkmasında ısrar edip ancak bu şekilde orijinal olarak satın alacağını söylerken, yapımcı firma Sports Interactive cephesinin de yanıtı belliydi; “Herhangi bir Football Manager oyunu Türkiye’de 10,000 kopya satışının üzerine çıkmadıkça oyun da Türkçe olarak çıkmayacak”. Neyse ki artık tüm bunlara bir son veriliyor ve hedefine ulaşan SI Games, Football Manager 2013’ü Türkçe olarak sunmaya hazırlanıyor.İlk aşamada gayet başarılı gözüken Türkçe seçeneği, birtakım teknik ve eksik çeviri sorunlarını da asıl oyunda kapatacaktır diye düşünüyorum. Anadilimizin de heyecanıyla Türkçe olarak denediğim oyundaki terimleri ve modları, bu sene bir ilki deneyerek ben de sizlere Türkçe olarak aktaracağım ayrıca.

Football Manager 2013’de 3 yeni mod bulunuyor. Bunlardan ilki; Football Manager Classic. FMC, simülasyonu tercih etmeyenler ve daha hızlı, daha kolay bir Football Manager deneyimi yaşamak isteyenler için biçilmiş kaftan konumunda. Özellikle oyuna yeni başlayanların muhtemelen ilk deneyeceği şey olan FMC’de aslında temel olarak mantık aynı ama daha “detay” sayılabilecek görevleri yardımcılarınız devir alıyor. Örneğin; antrenmanlar daha basit düzeyde tasarlanmış. Takım konuşmaları veya raporları yer almıyor. Modlardan bir diğeri de, ilk kez mobil sürüm olan Football Manager Handheld 2012’de kullanılan “Mücâdele” seçeneği. Bu kısımda önceden belirlenmiş turnuvalara dâhil oluyorsunuz. Hepsinin bir zorluk ve uzunluk derecesi var, seçim yapmak size kalmış. Örneğin; ligin dibine demir atmış bir takımı alıp kurtarıcı olarak ligde tutmanız isteniyor. Başarabilir misiniz? Hatta işi biraz daha zorlaştıralım, “Yenilmez” bir takım kurabilir misiniz? Uzun bir maratondasınız ve büyük kısmını yenilmeden götürdünüz, ligi bu şekilde bitirebilecek misiniz?
open read here husband cheat
women affairs online cheat husband

Sayfa 1/2